Римські штори
Практична інформація про римські штори.
У цьому розділі нашого сайту будемо намагатися розглянути все, що стосується римських штор, від їх пристрою до догляду за ними.
Зміст розділу:
1) основні види та принципи відмінності штор;
2) чим керуватися під час виборів штор;
3) правильна експлуатація та догляд;
=====================
Як влаштовані та чим відрізняються між собою римські штори.
Римські штори складаються з карниза та полотна тканини, яке за допомогою кордів (шнурів) піднімається-опускається вгору-вниз. Управління може здійснюватися ланцюжком чи шнурами.
Розглянути цю ж схему більше можна тут.
Основна відмінність саме у механізмі управління. Він може бути мотузковим або ланцюжковим.
Найпростіший і бюджетний варіант - це мотузкове управління. Штора кріпиться на металевий карниз, такий самий, як і у звичайних горизонтальних жалюзі. І принцип роботи схожий.
Натисніть на картинку, щоб побачити роботу штори.
Корди проходять через отвір тканини до блокуючого механізму і по напрямних опускаються вздовж тканини. З зворотного боку вони простягаються крізь кільця і кріпляться внизу на так зване кільце-краплю.
Такий спосіб кріплення дозволяє легко та швидко зняти тканину для прання. Докладніше про це розповімо нижче.
Складнішим, але й надійнішим в експлуатації є карниз закритої системи або системи "куліс".
Корд намотується на спеціальний барабан, який за допомогою валу з квадратним перерізом з'єднаний з механізмом ланцюжка в торці карниза.
Ці карнизи широко застосовуються для штор великої площі та важких тканин "блэк-аут".
Тканини для римських штор можуть бути з різного матеріалу. Від напівпрозорих лляних, до жаккардових і щільних тканин Black-out, що не пропускають світло.
Крім розглянутих, зустрічаються також менш поширені і застарілі механізми римських штор.
У деяких механізмах замість кордів використовуються стрічки, що фіксуються внизу затискним пластиковим елементом.
Вони цілком надійні у використанні, але якщо якась деталь ламається, то міняти доводиться весь карниз, тому що фурнітура для них зустрічається рідко, або її взагалі неможливо дістати, тому що припинено виробництво таких карнизів.
=====================
Які штори підходять для вікон.
У нашій практиці зустрічалися різні варіанти використання римських штор. Окрім стандартного монтажу на вікна, їх часто використовують замість дверей на балконних шафах та нішах. Ними закривають міжкімнатні отвори, використовують у ванних кімнатах та на кухні.
Залежно від місця, де висітимуть штори, підбирають необхідну структуру тканини та вид карниза.
Для невеликих за площею вікон та приміщень зі слабкою освітленістю підходять напівпрозорі тканини на основі натуральних волокон (типу льону) та простих легких карнизів із мотузковим керуванням.
Для віталень і спалень, де необхідний затишок і напівтемрява, підійдуть щільні тканини з малюнком або непрозорі матеріали з тканин серії black-out.
Ванні кімнати краще закривати шторами з матеріалів на водовідштовхувальній основі - з ПВХ (полівінілхлориду), синтетичного жаккарда, тканин з поліестеру з додаванням скловолокна, рідше бамбука та соломки.
Якщо ж ви хочете, щоб ваш інтер'єр був справді унікальним, замовте римські штори з фотодруком! Друк на шторах можливий для тканин з білою щільною основою. І ще одна вимога - висока якість зображення, бажано не менше 2500 dpi.
=====================
Що потрібно робити, щоб штори прослужили довго та безвідмовно.
У зв'язку з прекрасними експлуатаційними характеристиками та безвідмовною роботою протягом тривалого часу догляд за римськими шторами зводиться до регулярного чищення від пилу, періодичного прання та заміни кордів або стрічок у міру їхнього зносу.
Чищення від пилу та дрібних плям можливе без демонтажу тканини за допомогою віничків та щіток. Плями можна вивести засобами для виведення плям. Якщо у вас тканина на основі ПВХ, плями легко забираються звичайним гумкою.
Щоб випрати тканину, її потрібно спочатку зняти зі штори. Зробити це легко. Для цього спочатку відкріплюються шнури або стрічки у нижній частині штори. Потім виймається нижня планка обтяжувач та плексигласові стрижні. Далі штора знімається з карнизу. Прикріплена вона на звичайну липучку.
Після прання та сушіння тканини все повторюється у зворотній послідовності.
=====================
Що ламається у шторах та як це ремонтувати.
Рекомендації щодо ремонту римських штор докладно розглянуті нами у відповідному розділі сайту.
Також ми займаємось ремонтом будь-яких видів жалюзі та протимоскітних сіток.
=====================
У нас ви можете отримати консультацію щодо вибору штор та зробити замовлення.
Фотографії категорій матеріалів римських штор можна переглянути у галереї тут.
Крім стандартної штори з одного матеріалу, є можливість виготовити комбіновані моделі з різних відтінків тканини за наведеними нижче схемами.
Остання модель під номером "9" заслужено отримала захоплені симпатії всіх без винятку, хто її вибрав. Завдяки спеціальній прошивці, матеріал таких римських штор залишається "фірмовим" хвилястим навіть за повного опускання штори.
Також ви можете замовити здвоєну систему з матеріалів різної густини, отримавши ефект штор "день-ніч". Вдень опущена одна штора, із напівпрозорої тканини, на ніч – із тканин блек-аут. Монтуються такі штори на блок карнизів.
Для широких отворів, коли потрібно повісити кілька штор на одній лінії, їх виготовляють із спеціальної системи на єдиному карнизі. Таке рішення дозволяє ефектно перекривати прорізи широких вікон.
Римські штори з фотодруком бажано узгоджувати індивідуально. Ми допоможемо вам зробити правильний макет та підберемо необхідний матеріал.
Для отримання вартості римських штор вкажіть обрану категорію тканини, модель збору (одну з дев'яти моделей), систему карнизів (звичайну або здвоєну) та управління (мотузкове або ланцюжкове).
Телефони в Одесі для виклику майстра:
(клікабельно)
Телефони для консультації та виклику майстра (клікабельно):
(067) 167-11-30
(066) 770-43-94
(093) 003-25-13
Підписуйтесь на наші сторінки в соцмережах:
© 2016-2024